Dökülmeyen Saçlar için Ne Yapmalı?

Özellikle de birçok bayanın yaşamış olduğu saç dökülmesi sorunu son yıllarda daha sık görülmeye başlandı. Saç dökülmesi konusunda büyük sorunlar yaşayan bayanlara bu makalede saç dökülmesine karşı alınabilecek bazı önlemlerden söz etmek istedik.

 

dökülen saçlar

dökülen saçlar

Saç Dökülmesine Karşı Alınacak Önlemler

Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağını birbirine karıştırın ya da ayrı ayrı kullanarak saç diplerine masaj yapın. Bu sayede kan dolaşımını hızlanır ve böylece saç kökleri daha da canlanır. Ayrıca daha hızlı uzayan saçlara da sahip olursunuz.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Alma yağı ile limon suyunu karıştırıp saç diplerinize sürün. Bu yöntemde saç dökülmelerine iyi geldiği bilinen en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Hazırladığınız bu karışımı sürdükten sonra bone ile saçlarınızın hava almasını engelleyin.  Bu şekilde sabaha kadar bekleyin.

 

Bir diğer önerimiz de saç güçlendirici etkisi oldukça yüksek olan kınadır. Hint kadınlarının saçlarında sıkça tercih ettiği bir bitki olan kına oldukça önemli. Bu nedenle saçlarınız için kına özlü bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Sayılan bu önlemler neticesinde saç dökülmesi sorunu azalma gösterecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir