Bakımlı Ayaklar İçin Tüyolar

Kadınların her daim bakımlı olma arzuları, farklı işlemleri de beraberinde getiriyor. Örneğin saç bakımı gibi, cilt bakımı ya da el bakımı gibi hatta en önemlilerinden biri olan ayak bakımı gibi.

ayak bakımı

ayak bakımı

Ayağınızın Altındaki Ölü Derilerden Kurtulun

Kadınların özellikle yaz aylarında açık ayakkabı giymelerinden dolayı ayak bakımını bu dönemlerde ihmal etmemeye özen gösterirler. Düzenli olarak pediküre giderler ancak bunun yanı sıra evde de dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Mesela ayak temizliğinde kullandıkları sabun çok önemli bir ayrıntıdır. O sabunun ölü derilerden arındırıcı özelliği olması işinizi kolaylaştıracaktır.

ayak bakımı yapmak

ayak bakımı yapmak

Ayağınızın altında oluşan sert ve kuru derilerden de kurtulmanız gerekir. Bunlar sadece açık ayakkabı giydiğinizde değil, çorap giyerken bile takılarak sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle bu derileri kolaylıkla soyabileceğiniz peeling ürünleri tercih etmelisiniz. Bir diğer yöntem ise, yıllardan beri değişmeyen ponza taşıdır. Bu taş sayesinde sadece ayağınızın altında ölü derilerden değil nasırlardan bile kurtulabilirisiniz. Unutmayın, bakımlı ayaklar bir kadının temizliğini gösterir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir