Cilt Güzelleştirmenin Sağlıklı Yollu

Cilt güzelleştirmenin en sağlıklı ve doğal yolu besinler ile onu zenginleştirmek ve yenileme yapmasını sağlamaktan geçer. Her ne kadar cilt temizleyiciler ve maskeler ile siyah nokta ve aknelerin önüne geçilmeye çalışılsa da besinlerin cildimiz üzerindeki etkisi tartışılamaz bir gerçektir.

Cilt Güzelliği

Cilt Güzelliği

Cilt Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cilt güzelleştiren besinler arasında ilk sırayı havuç alıyor. Cilt kanserine karşıda koruyucu özelliği olan havuç ayrıca cildin kendinin toparlamasını sağlar ve ölü hücrelerden arındırır. Yumurta çinko değerinin yüksek olması ile katkı sağlar hafta da en az üç kere yenmesi tavsiye edilir. Yeşil çay cilde parlaklık kattığı için günde bir bardak içilmesi öneriliyor. Kereviz ise cilt üzerindeki yaraların iyileşmesini hızlandırır ve cilt kanserine karşı havuç ile beraber önleyici etki yaratır. Ispanak birçok etki maddesi sayesinde ciltteki renk farklılıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Cilt Güzelliği

Cilt Güzelliği

Sebzelerin yanı sıra meyve olarak nar, çilek, muz, portakal, avokado cildin güzelleşmesine yardımcı olan meyveler olarak sayılarak hem tüketilmesi hem de cilde uygulanması oldukça yararlı sonuçlar doğurur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir