Sağlıklı Bir Cilt için Öneriler

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız öncelikle cilt bakımı konularına özen göstermelisiniz. Cildinizin sürekli nemli kalabilmesi ve kırışıklık oluşumunun engellenebilmesi için sıvı tüketiminizi çoğaltmalısınız. Günde 7-8 bardak su içmeniz cildiniz için yararlı olduğu gibi aynı zamanda vücudunuz için de yararlı olur.

bakım

bakım

Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkacaksanız, güneş ışınlarına karşı koruyucu faktörler içeren güneş kremleri kullanmalısınız. Beslenme alışkanlıklarınız da cildinizin daha sağlıklı olması için önemlidir. A vitamini açısından zzengin olan sebzeler tüketirseniz sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Evde Yapabileceğiniz Yüz Maskesi

Cilt bakımınızı yapabilmeniz için kendi hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri de yararlı olacaktır. Evde yapabileceğiniz basit maskeler ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Gözeneklerinizi açmak için sıcak suyla ıslattığınız havluyu yüzünüzde 2-3 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüze eşit oranda bal sürerek 30 dakika kadar bekleyin ve soğuk su ile yıkayın. Cildiniz bu işlem sonrasında sivilce aknelere karşı daha yoğun bir koruma altında olacaktır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Makyaj sonrasında da her gün makyajınızı uygun bir temizleyici ile silerek temizlemelisiniz. Makyaj ile gece uyumak cildinizin yağlanmasına, sivilce oluşumuna ve kırışıklığa yok açmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir