Domates Maskesiyle Cilt Lekelerine Son

Güneş ışınları, yanlış beslenme, sigara tüketimi zamanla cilt üzerinde lekelerin oluşmasına neden olur. Domates ile cilt gözeneklerinizi temizleyeceğiniz gibi renk bozukluklarınızı da düzeltirsiniz. Dikkat etmeniz gereken domatesin içine katacağınız malzemenin cilt tipinize uygun olması. Cildiniz kuruysa ballı domates maskesi uygulayabilirsiniz. 1 domatesi rendeleyin ve içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı temiz cildinize sürün ve yirmi dakika bekleyin.

domates maskesi

domates maskesi

Cilt Tipinizdeki Lekeleri Yok Eden Domates Maskesi

Karma bir cilt yapınız varsa 1 domatesi rendeleyin ve içine 1 çorba kaşığı süzme yoğurt ve 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. Karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Cildinizi maden suyu ile temizlerseniz gözeneklerinizi de sıkılaştırırsınız. Cildinizdeki lekeler yoğunsa maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz.

maske

maske

Yağlı bir cilt yapınız varsa bir domatesi kabuklarıyla rendeleyin. İçine 5 damla susam yağı, yarım çay bardağı süt, 2 dal taze nane yaprağı ekleyin ve robottan geçirin. Maskenizi tüm yüzünüze uygulayın ve yirmi dakika bekleyin. Domates suyu da cilt lekelerini yok eder. 2 çorba kaşığı domates suyu içine 1 çay kaşığı süzme yoğurt, bir çay kaşığı kil, bir çay kaşığı mısır unu ve yarım limon suyu katın. Karışımı cildinizde kuruyana kadar bekletin. Peeling yapar gibi cildinizden ovarak çıkarın. Maske sonrası mutlaka nemlendirici krem uygulayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir