Dudak Hastalıkları Ve Dudak Bakımı

Kuşkusuz her insanın yüzünde ilk dikkat çeken organlarda birisi de dudaklarıdır. Keskin hatlı ya da daha yumuşak görünümlü dudaklar olabildiği gibi üst dudağı daha ince ya da alt dudağı çok daha kalın dudaklarla karşılaşmak mümkün. İnsan yüzüne en uygun olarak yaratılmış olan organlardan birisi dudaklardır. Dudaklar ise çeşitli sebeplerden dolayı size rahatsızlık verebilir ve bakım ihtiyacı hissettirebilir.

Dudak Bakımı

Dudak Bakımı

Doğuştan ve sonradan kazanılan bazı fiziksel özellikler olmak üzere 2 grupta incelenebilen dudak sorunları genellikle hekim tedavisi ile kısa zamanda çözümlenebiliyor. En sık görülen durumlardan bir tanesi ise dudak çatlağıdır.

Bakımlı Dudaklar

Bakımlı Dudaklar

Dudak çatlağı, iklimsel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Nemlendirilmesi ve takip altında tutulması gereken bu rahatsızlık çeşitli kremler yardımıyla kısa sürede iyileşebilir.

Bakımlı ve Güzel Dudaklar

Bakımlı ve Güzel Dudaklar

Özgürce Gülümseyin!

Dudakta karşılaşılan en büyük sorunlardan diğer ikisi ise uçuk ve egzamadır. Ateşli rahatsızlık veya korku ile ortaya çıkabilecek olan uçuk, enfeksiyonlu bir rahatsızlık olup kişiye acı verebilir.

Dudak Hastalıkları

Dudak Hastalıkları

Egzama ise deri kuruluğu şikâyeti olan kişilerde daha çok görülebilirken aynı zamanda dudaklara sıçrayabilir. Krem ve hekim önerileri ile bu iki rahatsızlıktan kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir