Evde Anti Bakteriyel Jel Yapımı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona salgını sonrasında özellikle hijyen son derece önemli oldu. Özellikle ellerin her an istenen hijyene sahip olması ve virüsün bu şekilde vücuda giriş yapmaması için anti bakteriyel jellerde sıklıkla tercih ediliyor.

Korona virüs salgını sonrasından artan talep ile beraber anti bakteriyel jel temini oldukça zor olmak ile beraber aynı zamanda fahiş fiyatları da alım yönünde sıkıntı yarattı. Bunun yanı sıra denetimsiz olarak piyasaya sürülen anti bakteriyel jellerden insan sağlığına oldukça zarar veren durumların yaşanmasına etki etmektedir. Bu sebep ile birçok kişi evde kendi anti bakteriyel jelini yapıp yapamayacağını merak etmeye başladı.

Anti Bakteriyel Jel Malzemeleri

Evde kendi anti bakteriyel jelinizi limon, okaliptüs gibi anti septik özellikli yağları kullanarak yaparken aynı zamanda aloe vera jel ile de ellerinizi korumanız da mümkün olur. Aşağıda yer alan listede bulunan malzemeleri karıştırarak kendi anti bakteriyel jelinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • 2 çorba kaşığı aloe vera jel
  • 10 damla kekik yağı
  • 10 damla karanfil tomurcuğu yağı
  • 10 damla tarçın yağı
  • 10 damla okaliptüs yağı
  • 20 damla limon yağı

Öncelikle şişeye aloe vera jeli konulur. Sonrasında yağlar sıra ile aloe vera jel üstüne dökülür. Tüm malzemelerin karışması için ise şişenin kapağı kapatılarak iyice karıştırılması gerekir. Karışım sonrasında ise anti bakteriyel jeliniz kullanıma hazır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir