Gülümsemenin Sırrı Çözüldü

Hangi insan, hangi ruh halinde, hangi saat olursa olsun, bir gülümsemeye hayır diyebilir ki? Sabah işe giderken, karşınıza çıkan bir yabancının ya da uyandığınızda yatağınıza gelen kızınızın, oğlunuzun gülümsemesi sizin için adeta enerji verici bir unsur olacak, güne keyifle başlamanızı sağlayacaktır.

Gülümsemek

Gülümsemek

Gülümsemek Bulaşıcıdır Aslında

Diyelim ki o gün işler umduğunuz gibi gitmedi ama odanıza giren iş arkadaşınız bir fincan dolusu kahve ve yüzünde en sıcak gülümsemesi ile girdi odaya. İşte o zaman her şeye rağmen kendinizi şanslı ve mutlu hissedeceksiniz. Çünkü insanlar; özelikle içten gülen insanlar, sevdiklerine içlerindeki sevgiyi, dostluğu böyle anlatmak isterler.

Bulaşıcı Gülümseme

Bulaşıcı Gülümseme

Gülmek mucizevî bir dokunuştur. Karşınızdaki insanın size ne olursa olsun, değer verdiğini gösterir. Önemsendiğinizi belirtir.  Bu kadar asabi, somurtkan olduğumuz, yaşam şartlarının ağırlaştığı şu günlerde, gülmek en iyi ilaçtır,  karşınızdakini de gülümseye yönlendirir ki, en güzel yanı budur. Bulaşıcıdır yani. Ama hasta yapmaz tam tersi iyileştirir. Sevgiye zemin hazırlar.

Zaten bilim insanları yaptıkları araştırmalarda hem karşıdaki insanda ayna etkisi yaptığını hem de içten bir gülme esnasında yüzde yer alan, göz, ağız ve kaş kaslarının harekete geçtiğini, bunun da insan sağlığını olumlu etkilediğini söylüyorlar. O zaman kendiniz için, sağlıklı bir yaşam için de gülümsemek lazım.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir