Güzellik Bakımında Karbonatın Önemi

Güzellik yüzyıllardır kadınlar için her daim önemli oldu. Geçmiş zamanlarda günümüzde varlığını sürdüren kozmetikler yoktu. Kozmetik şirketlerinin olmaması cilt bakım ürünlerinin de olmaması anlamına geliyor. Bu dönemlerde ise kadınlar bakımlarını yapmak için karbonattan yararlanıyorlardı.

Karbonat tek başına cilt temizleme ve bakımı için kullanılmıyor. Bunun ile beraber birçok malzeme karışımı ile cilt için uygun hale getirilerek bakım kremlerini artmayacak olan içeriklerin yaratılması mümkün oluyor.

Karbonat ile Hazırlanan Kür

Karbonat cilt bakımında kadınların en çok tercih ettiği malzemedir. Cilt bakımında derinlemesine temizliğe yer vermek için karbonat, yoğurt ve bal karışımını yüzünüzü sürerek kuruyana kadar beklemeniz yeterli. Sonrasında ise ılık su ile yavaş yavaş cildinizi temizlemeniz ve sonrasında nemlendirici kullanmanız önerilir. Cildin temizlenmesinin yanı sıra cilt lekelerinin giderilmesinde de bu kürü kullanabilirsiniz. Yağlı ciltlerin temizliğinde ise kür içine birkaç damla limon suyu damlatılması önerilir.

Cilt temizliğinde etkili olan karbonat aynı zamanda cilt gerginleştirme içinde kullanılıyor. Yumurta akı, yoğurt ve karbonat karışımını cildinize sürüp bekletmeniz ve sonrasında bol su ile durulamanız önerilir.

Tüm bu kürler haftada bir defa ya da ihtiyaç duyuldukça yapılabilir. Cildinize zarar vermemek ve tahrişe neden olmamak için yıkama sırasında ılık su kullanmanı ve nazikçe temizleme işlemine yer vermeniz gerekir. Karbonat kürleri ile sizde evinizde kendi bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir