Hamilelere En Uygun Beslenme Önerileri

40 hafta gebelik süresinde anne adayının doğru ve düzenli şekilde beslenmesi hem kendi sağlığı hem de bebeğin gelişimi için önemli. Bebeğe her bakımdan enerjiyi anne verir. Bebeğin zihinsel ve bedensel gelişimi için mutlaka her gıdadan alınmalı. Vitamin ve minarel destekli bir beslenmem bebeğin sağlığı için gerekli.

gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Gebelikte beslenme Programları

Protein, yağ, karbonhidrat ve vitaminler büyük ölçüde ve düzenli şekilde tüketilmeli. Alınan besinler anneden bebeğe geçer. Taze sebzeler, meyveler ve düzenli et alımı ile bebeğin sağlığı yerinde olur. C vitamini, folik asitten zengin besinler bebeğin beyin yapısını güçlendirir. Kalsiyum ise asla ihmal edilmemeli. St ve yoğurt her gün tüketilmeli.

gebelikte beslenmek

gebelikte beslenmek

Gebe bayanların özellikle vitamin değeri yüksek olan gıdalara yönelmesi gerekli. Çay ve kahve tüketimi ise sınırlı sayıda olmalı. Kuru yemiş, balık düzenli olarak ve belirli şekilde alınmalı. Hazır gıdalardan ise kaçınılmalı. Annenin kemik kitlesi artırılması için günde 2 bardak süt. Hazır gıdalardan kaçınılmalı ve mümkün olduğunda taze ve döneminde olan sebze ve meyveler tüketilmeli.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir