Kalite ve Devamlılık

Kalite ve devamlılık, sanayinin her kolunda önemlidir. Sanayinin patronları, ilk aşamada bu iki kıstasa önem verirler. İmalatlarında ve üretimlerinin her evresinde, bu iki hususu önemserler ve bu önem neticesinde ortaya sağlam ürünlerin çıkması için çaba gösterirler. Sanayimizde son yıllarda atılan adımlar, bakış açılarının da değişmesine ön ayak oldu.

paslanmaz sac modelleri

paslanmaz sac modelleri

Borunun Çürümesini Önleyin

Ortaya çıkan paslanmaz sac teknolojisi, ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağladı. Örneklerle anlatacaklarımızı sizlere sunmak istiyorum. Alışveriş merkezlerinin otopark katlarında kırmızı renkle boyanmış borular görürsünüz. O boruların uçlarında dönen bir şey vardır. O ürüne spring adı verilir, o borularda yangın borusudur. Yangın anında springin içerisinde ki cıva patlar ve su akışı yangının çıktığı mahale doğru yönelir.

Yangın boruları, siyah demir borulardır. Bu borular çıplak haliyle zamanla pas tutacak ve çürümeye yol açacaktır. İmalat bittikten sonra, boru üzerine vurulacak olan anti pas boya, borunun paslanmasının önüne geçecektir. Paslanmayacak olan boru, çürümeyecektir. Uzun ömürlü olacaktır. Devamlılık sağlanacaktır. Kısa ve net bir örnekle, konuyu sizlere açıklamak istedim.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir