Kemoterapi Görmek Anne Olmaya Engel Değil

Amansız hastalıklar var ne yazık ki hayatımızın içerisinde, bu hastalıklarla mücadele etmek, hayatta kalabilmek için gösterilen çabadır aslında. Bazen bu çabalar yetersiz kalır ve acı son ile insanlar yüzleşir. Ancak bazı rahatsızlıklarda da insanların karalar bağlamaması gerekir. Kanserle mücadelede elde edilen olumlu sonuçlar, insanın yaşayacağı bazı insani durumların önünde engel olmaktan çıktı.

kemoterapi

kemoterapi

Araştırmalar Sonuç Verdi

Kanser hastalıklarının genelinde görünen kemoterapi, insanın tabiatında bazı değişikliklerin ortaya çıkmasına neden olur. Bazı insani fonksiyonların yetersiz kalmasına sebebiyet verebilir. Kanser tedavisi sırasında zarar gören yumurtalıklar, çocuk sahibi olunması noktasında da ne yazık ki zararlar veriyor ve en kutsal görev olan annelik melekelerinin, anne adayının elinden kayıp gitmesine neden oluyor.

kemoterapi nedir

kemoterapi nedir

Son dönemde yapılan çalışmalar, bu noktada insanlığa dev bir hizmet oldu ve bu durum, yepyeni gelişmelere neden oldu. Zarar gören yumurtalıkların tedavi edilmesi sonucunda olumlu neticeler alınmaya başlandı. Alınan olumlu neticeler, anne olmanın yolunu açmış oldu. Araştırmalar bu aşamada devam ediyor, gelişmeleri takip etmekte fayda var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir