Kredi Kartı Limitini Artırmak için Ne Yapmalı?

Kredi kartı artık yaşamımız içerisinde olmazsa olmazlarımızdan biri. Alışverişlerimiz sırasında kolaylık sağladığı gibi kimi zaman en yakın arkadaştan daha iyi bir borç verdiği de kesin. Hal böyle olunca herkes için en az bir kredi kartı neredeyse şart görünüyor. Öncelikle düşük limitlerle sunulan, ancak zamanla limit artışına olanak sağlayan bu kartlar, genel olarak kişinin aylık gelirine göre limitlendiriliyor. Bankaların ödemelerin riske girmesini önlemek için uyguladığı politikada maaşın yüzde ellesi kadar bir limit konmuş oluyor. Ancak bu limit zaman içerisinde artırılabiliyor.

Kredi Kartı

Kredi Kartı

Limit Artırma Talebinde Bulunun

Bankalar eski düzenlemede ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler için otomatik limit artışı yapmaktaydı. Ancak şimdilerde bunun kendileri tarafından talep edilmesini istiyor. Yani kredi kartınızın limitini artırmak istiyorsanız öncelikle bankaya talepte bulunmak ve bu limitte borcu ödeyebileceğinize dair bankanızı ikna etmeniz gerekir. Limit artırma işlemi için ödemelerinizde herhangi bir aksaklık yoksa olumsuz sonuç söz konusu olmayacaktır. Ancak asgari ödeme yapıyor ya da ödeme yapmadan ay geçiriyorsanız, bu durumda kredi kartı limiti artırmak çok da mümkün olmayabilir.

Limit artırma

Limit artırma

Bankaların avantajlarından yararlanmak için öncelikle onlara ihtiyacımız olmadığını kanıtlamamız gerekir. Yani önemli olan borçlu olmak ya da olmamak değil, borcu yönetebilmektir. Ödemelerinizi aksatmadan gerçekleştirmeniz bankalarla aranızı iyi tutmak için atacağınız ilk adım olabilir. Kara listelerine girmeden ödeme planlarınızı yapmanızda fayda var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir