Kredi Masraf İadesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulunca alınan kararlar, uygulamaya konuldu. Bu uygulamalar arasında yer alan bir husus, tüketicilerin ödedikleri paraları geri alma imkânı tanıdı.

Hal böyle olunca, bu konuda ciddi bir yoğunluk yaşanmaya başladı. Bu yoğunluk, bilgi kirliliği ile birleşince, ortaya karmaşık bir durum çıktı.

kredi

kredi

Masraf İadesi İçin Hukuk Danışmanından Yardım Alın

Kredi kullanan birisi, masraf iadesi almak için, öncelikle bir hukuk danışmanından yardım almak gerekiyor. Bunun yanı sıra, çekilen kredi tutarına göre de başvurular değişkenlik gösteriyor.

Bu hususa da dikkat edilmesi gerekiyor. Birbirleri ile sıralamalı şekilde hareket eden kurullar arasında, ilçe hakem heyetleri, il hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri bulunuyor.

Bu kurullara başvurmadan önce, bankanızdan geriye doğru belgeleri almanız gerekiyor. Masraf iadesi için yapılacak olan başvuruda bu evrak, ilgili kurul tarafından sizden istenecektir.

kredi masrafı

kredi masrafı

Bu tür evrakları bankalara verirken sıkıntı çıkarabiliyor. Aylarca beklettikleri gibi, karşılığında sizlerden ücret talep edebilirler.

Bu bilgiler de sizlerde bulunmalı, bu konu önemli bir konu, üstüne düşüldüğü zaman hakkınız olan parayı alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, kurallara riayet etmek ve ona göre davranmak olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir