Mineral Makyaj Nedir?

Makyajın son trendlerinden biri olan mineral makyaj, zararlı kimyasallardan uzak ve tamamı doğal minerallerden oluşmuş malzemelerle yapılan bir makyaj türüdür. Özellikle son yıllarda rağbet görmeye başlayan organik yaşam, mineral makyajın tercih edilme sebeplerinden biridir. Doğadaki doğal tozlardan oluşturulan ve cilde herhangi bir zararı bulunmayan malzemelerin kullanıldığı bu makyaj türünün avantajı olduğu kadar dezavantajı ad bulunur.

makyaj

makyaj

Mineral Makyajın Avantajları

Tamamen organik olan fondöten, pudra ve kapatıcının tek kat sürülmesi yeterlidir. U şekilde yüzde ağır bir makyaj hissi ve görüntüsü olmaz. Ayrıca gözenekleri tıkamadığı için cildin yaşlanmasını engeller.

Mineral makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan doğal maddeler yansıtma özelliğine sahiptir. Böylece ciltteki çizgiler ve kırışıklıklar bir nevi ışık oyunları sayesinde gizlenir. Dolayısıyla bu tür makyaj ürünleri, kırışıklığı olan kadınlar için idealdir.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Mineral makyaj, diğerine göre daha kalıcıdır ve kolay kolay silinmez. Bu şekilde malzemelerin kullanım ömrü daha uzun ve karlıdır.

Mineral Makyajın Dezavantajları

Mineral makyaj her ne kadar doğal olsa da düzenli olarak cilt temizliği yapılmadığı sürece cilde zarar verir. Ayrıca makyaj öncesinde de cildin iyice temizlenmemesi, birçok cilt probleminin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir