Mutfakta İşinizi Kolaylaştıran Dekor Fikirleri

Bayanların birçoğu evlerinde vakit geçirdikleri alan salonlar değil, mutfakları olur. Sabah kahvaltısından akşam yatmadan önce ki meyveye kadar her şeyin hazırlığının yapıldığı mutfakta yük her zaman için kadının üzerindedir. Hal böyle olunca da mutfak her daim gerekli özende dekor edilmeli ve en uygun dekorasyon fikirleriyle beraber şekillenecek olan mutfaklarınızda işinizi kolaylaştıran fikirlerin de hayata geçmiş olması önemlidir.

kiler

kiler

Mutfak dolaplarından tutun da tüm alanların gerekli düzenlemelerini yapmalısınız. Takımı bozulan, kullanılmamış olan tüm tabakları ayırmalı ve düzenlemenizi yapmanız gerekeceğini unutmamalısınız.

Tezgahınız üzerinde gerekli düzenlemeleri her gün yapmaktan kaçınmayın. Hele ki küçük mutfak aletleri genel anlamda tezgahınızda çok yer kaplar. Kullanım sonrası hemen temizliğini yaparak kaldırmaya özen gösterin ve raflarda, dolaplarda saklayınız.

Yeni Baştan Elden Geçirmeyi Ertelemeyin

Kiler dolabınızda gerekli düzenlemeleri belli zaman aralıklarında yeniden yaparak karışıklığı önleyebilirsiniz. Bakliyattan çaya, şekerden yiyeceklerin birçoğuna kadar muhafaza edilen kiber dolabımızda düzenlemeler yaparak, tezgah üzerindeki malzemeleri de dolaba koyabilirsiniz. Tarihi geçmiş ya da küflenmiş malzemeleri çöpe atıp ortamı biraz olsun rahatlatabilirsiniz.

dokunmatik çeşme

dokunmatik çeşme

Cam kavanozları dolapta ya da tezgaha dizerek güzel bir görünümün olmasını sağlayıp göze hitap etmesini gerçekleştirebilirsiniz. Tezgahın üzerinde duracak kavanozların sadece dekor değil aynı zamanda en çok lazım olan yiyeceklerin de içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Çay y ada kahve gibi malzemeler için, kapaklı kavanozlar bulunuyor. Bu saklama kavanozlarını kullanarak rahatlıkla çay – kahveleri kullanabilir ve dağınık olmasını da engelleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir