Sağlıklı Bir Yaşam İçin Dondurma

Eskiden sadece yaz aylarında serinleme amaçlı bir tatlı olarak tüketilen dondurma son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda gönül rahatlığıyla tüm mevsimlerde tüketilir hale geldi. Öyle ki kışın kar yağarken rahatlıkla karın yağışını izleyip dondurma yemek mümkün. Hatta büyük bir keyif.

dondurma

dondurma

Çünkü dondurma son derece sağlıklı ve besleyici bir ürün. Sütten hoşlanmayanlar ve uzun süre tok kalmak isteyenler için ideal.

Peki diyet ve dondurma arasında bir bağ var mı? Yani karşımıza sıkça çıkan şu soru

Dondurma Kilo Aldırır mı?

Bu soruya yanıt vermeden önce bazı bilgileri anımsamak gerekiyor. Dondurma şerbetli bir tatlı değil. Dondurma hamur işi bir tatlı da değil. Yani ne baklava ne de helva. Bu iki tatlı türü de fazla miktarda şeker ve un içerdiklerden kilo alımını kolaylaştıran yiyecekler.

dondurma kilo yapar mı

dondurma kilo yapar mı

Ama dondurma sonuçta ister İtalyan usulü yapılsın, ister Türk yöntemlerine göre klasik sütten yapılan bir tatlı. Diğerlerine göre çok daha hafif. Dahası dondurmada fosfor, kalsiyum, A.E vitaminleri bulunuyor. Böyle olunca da sanılanın aksine dondurma kilo aldırmıyor tam tersi ara öğünde 100 gr tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı oluyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir