Soğuk Hava Gezginine 5 Hedef Rota

Kış birçokları için yaz sezonu gelene kadar hazırda bekleme süresidir, ama geri kalanı için serin bir iklim kendi türünde bir macerayı getirir ve termometre 20° den aşağıda iken dünyanın her yerini keşfetmek için en prestijli zamandır.

kış gezisi

kış gezisi

Kışın Gidilecek En İyi 5

  • Gobi Çölü, Moğolistan: Çoğu gezgin, geniş manzara ve Moğolistan’ın Gobi Çölü’ndeki göçebe kültürlerini keşfetmek için yaz aylarını tercih eder, ancak daha cesur maceracılar, vahşi arazinin farklı bir yüzünü deneyimlemek için donma sıcaklıklarının altındaki kışları keşfeder. Bin Deve Festivali’ne denk gelirseniz nesli tükenmekte olan Bactrian develeri ile polo yarışlarının yanı sıra geleneksel Moğol müzik ve dans gösterilerine tanık olabilirsiniz.
  • Queenstown, Yeni Zelanda: “Dünya macera başkenti” olarak adlandırılan şehir bu unvanı gerçekten hak ediyor. Queenstown’da ziyaretçiler; yürüyüş, bisiklet, bungee jumping, zeplinle gökyüzü gezintisi, kaya tırmanışı, kayak, Wakatipu Gölü’nde tekne gezintisi, sokak kızağı, bisikletle off-road yapma ve daha fazlası yapabilirler.
queenstown

queenstown

  • Harbin, Çin: Kuzeydoğu kışlarında Çin’in ünlü buz şehri ‘Harbin Buz ve Kar Festivali’   etkinlikleri ile ünlü. Festivalin ‘Sun Island’ bölümü buz sanatçıları tarafından oyulmuş harikulade buz heykelleriyle dolu. İkinci alan olan ‘Buz ve Kar Dünyası’ renkli ışıklarla aydınlatılan gerçek boyutlu buz binaların bulunduğu şehirde geleneksel bir buz feneri sergisi de var. Festivalin kış aktiviteleri; kayak, karda gezinti, Songhua Nehri’nde yüzme.
  • Jigokudani Maymun Parkı, Japonya: Jigokudani’ye ulaşmak, dik uçurumlar, dar patika ve çarpıcı soğuk orman sayesinde bir doğa testi olabilir, ancak yolculuğa çıkmak için verdiğiniz karar bu yerin buharlı doğal kaplıcalarda banyo yapmaktan başka bir şey hissetmeyen Japon makarna kuşağına şaşıracağınızı gösterir.
  • Hallstatt, Avusturya: Hallstatter Gölü kenarı ve Dachstein dağları arasında yer alan Hallstatt Avusturya’nın en eski ve en fotojenik köyü. Dağlar, gölün camlı suları ve kasabanın masal mimarisi muhteşem… Yılın herhangi bir zamanında bir ziyaret güzel olabilir ancak sonbaharda bir başka olduğunu söyleyelim.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir