Uykusuzluğa İyi Gelen Çaylar

Uykusuzluk birçok kişinin yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesidir. Yaşamı ve yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkileyen uykusuzluğa kendinizce bazı çareler arıyorsanız siz değerli okuyucularımızla bu yazımızda uykusuzluğa iyi gelen bitki çayları tarifleri vereceğiz.  Verdiğimiz bitki çayları tarifleri ile aynı zamanda derin bir uyku çekecek, gün içinde daha enerjik olacaksınız.

uyku

uyku

Rahatlatıcı Etkiye Sahip Bitki Çayları

İlk tarifimiz Çarkıfelek çayı. Kasları rahatlatan, ağrıları hafifleten özelliğinin yanında sakinleştirici etkisi olan Çarkıfelek çok eskilerden beri kullanılır. İçerisinde iyi hissetme hali, mutluluk bileşeni bulunan bu bitki çok fazla tüketilmemeli. Aksi halde halsizliğe sebep olabilir.

uykusuzluk

uykusuzluk

Bir diğer çay tarifimiz iste kedi otu çayı olacak. Kedi otu çayı aynı zamanda adet sancısı çekenlere de iyi gelir. Bir diğer faydası ise sindirime yardımcı olmasıdır. Uykusuzluk için en sık kullanılan kedi otu çayıdır. Sinirleri sakinleştiren bir etkisi olan bu çay her akşam içilmemelidir. Son olarak şerbetçi otu çayını öneriyoruz. Rahatlatıcı etkisinin yanında baş ağrısına da iyi gelir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir