Yanık İzi Nasıl Geçer

Yanık izleri yanığın derecesine göre geçiciden kalıcıya doğru uzanır. Tam olarak bir iyileşme sağlanması çoğu hasta için mümkün değildir. Ancak yanık izi göze batmayacak şekilde kapatılabilir.

yanıkların önlenmesi

yanıkların önlenmesi

Yanık izi tedavisinde iki farklı metod bulunmaktadır. Doğal metodda yara izi otlar ve formüllerle onarılır. Medikal metodda ise ilaçlar ve operasyonlarla çözüm bulunmaya çalışılır.

yenilenen cilt

yenilenen cilt

Son zamanlarda yanık izi nasıl geçer sorusuna yanıt veren kremler ve bakım kürleri piyasada görülmeye başlanmış durumda. Ancak tüm medikal gelişmelere rağmen toplumun büyük bir kesiminde yara izleri için bitkisel çözümler kullanılır. Özellikle Ahmet Maranki’nin açıkladığı böğürtlen yaprağı çözümü etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir. Yanık izlerinden şikayet eden hastaların çok olmasında iz zamanla geçer inancı da etkili olmakta. Ancak yanan derinin düzelmesi zor ve zahmetlidir. Doku kaybı yaşanan yerlerde büyük ihtimalle iz kalır. Büyük yara izlerinde plastik cerrahiye de başvurulabilir. Operasyon ile tamamen yara izi kapatılamasa da dikkat çekmesi önlenebilir. Ancak büyük yanıklarda çoğu zaman plastik cerrahi yetersiz kalır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir