4,5G Nedir?

1 Nisanda 4,5G hayatımıza girecek. Cep telefonlarının internet teknolojisini çok ileri seviyeye götürecek bu teknoloji için uyumsuz cep telefonları hafıza kartları artık değişmek durumunda alacak. SİM kartı uygun olan cep telefonu kullanıcıları ise aldıkları 4,5G uyumlu SİM kartını telefona takarak hemen kullanmaya başlayabilecek.

hız

hız

SİM kartı eski veya uyumsuz olan cep telefonları içinde kişilerin şimdiden kartlarını değiştirmesi gerekecek.   Birçok cep telefonu kullanıcısı 4,5G’nin cep telefonu kullanımına ne fayda sağlayacağı konusunda yeterince bilgi sahibi değil.

4,5G’nin Hızı Nasıl?

4,5G’nin geçmişle kıyaslandığında sağlayacağı faydalardan örnek vermek gerekirse;  Oyun yükleme 3G ile yaklaşık 3 dakika gibi sürerken, 4,5G ile bu yükleme yaklaşık 15 saniye sürecek.

4,5G

4,5G

3G ile müzik indirme yaklaşık 30 saniye gibi bir zaman sürerken 4,5G ile bu zaman 1 saniyeye düşecek. Özellikle film tutkunları için 4,5G bulunmaz nimet özelliği taşıyor. 8 Gigabayt HD film İndirme süresi yaklaşık 1 saatten 6,5 dakikaya kadar düşüyor. 1 Nisan kullanılmaya başlayacak 4,5G büyük merakla bekleniyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir