Saç Beyazlamasıyla Alakalı Doğru Bilinen Yanlışlar

Hiç kimse saçlarının beyazlamasını istemez. Herkes saçının kendi orijinal rengiyle gür bir şekilde hayatını sürdürmek ister. Fakat hayat bazen o kadar sevimli olmuyor. Hayatın acımasız yüzlerinden biride saç beyazlaması sıkıntısıdır. Günümüzde insanların saç beyazlaması hakkında yanlış bildiği birçok şey var. Bu yazımızda doğru sanıla yanlışlara değineceğiz.

saç beyazlaması

saç beyazlaması

Bunlar Nelerdir?

Saç bir anda tamamen beyazlamaz. Yavaş yavaş gerçekleşir. Mesela saçınızda 2 beyaz tel yakalayabilirsiniz. İnanışa göre insan bunu koparırsa eğer yerine 3 tel çıkabilir. Bu tamamen uydurmadır. Koparacağınız beyaz tele karşı beyaz sayısı artmaz. Ancak yerine yeniden çıkar. Bu hususta da bilginiz olsun. Yanlış bir düşüncenin esiri olmayın.

beyaz saç

beyaz saç

Bir başka inanışa göre, eğer saçta birkaç beyaz tel görünürse bu saçın tamamen beyazlanacağına yorumlanır. Bu da yanlış bir düşüncedir. 30’lu yaşlardan sonra beyaz tel çıkması normaldir. Her insanın saçı bir anda beyazlamayabilir. Ayrıca fazla sigara içmek ve güneşin altında fazla kalmakta saçlarınızın beyazlamasına neden olabilir, haberiniz olsun.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.