Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm Yolları

Ayaklarda görülen mantar farklı nedenlere bağlı olarak rahatsızlık verir. Ayak mantarı ve tedavisi bitkisel çözüm yollarıyla günümüzde başarılı şekilde uygulanır.

ayak mantarı ve tedavisi

ayak mantarı ve tedavisi

Uzun süre ayakta kalanlar ve özellikle kaliteli olmayan ayakkabıları giyenlerde terleme sonucunda mantar hastalıkları görülür. Naylon karışımlı çoraplar yerine pamuklu çorapları tercih etmelisiniz.

Ayak Mantarı İçin Evde Yapabileceğiniz Çözüm Yolları

Karbonat leke ve mantar tedavisinde önemli bir tozdur. Karbonat içerisine sirke ekleyerek mantar olan kısımlarınızı bu karışlımla her gece düzenli silmeniz gerekir. Kova içerisine koyarak yarım saat bekletebilirsiniz. Elma sirkesini her gün mantarlı bölgeye pamuk yardımı ile sürmeniz de önemli tedavidir.

ayak mantarı ve tedavisi

ayak mantarı ve tedavisi

Portakal yağını düzenli olarak geceleri ayaklarınıza sürün ve üzerine çorap giyip yatın. Zeytinyağı ve çay ağacı aynı şekilde mantar tedavisinde etkili yağlardır. Sirke ve karbonat her zaman mantarı geçirir. Çoraplarınızı gün içerisinde sık olarak değiştirin. Mantar yaşadığınız bölgelerin hava almasını sağlayın ve terlememesine özen gösterin. Mantar çabuk geçer ama tekrarlanabilir. Devamlı kontrol altında tutmanız gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir