Boyun Ağrılarına Etkili Çözümler

Hepimiz günlük hayatın verdiği koşuşturmadan dolayı zaman zaman boyun ağrısı duyarız fakat bazı kişiler bu sıkıntıdan uzun süre rahatsızlık duyarlar. Masa başı 8.00-17.00 çalışanlar, sekreterler ve şoförler belli bir zaman sonra sırt ve özellikle boyun kısımlarının ağrılarında artış olduğundan dolayı sıkıntı çekerler.

boyun ağrısı

boyun ağrısı

Boyun Ağrılarına Mucizevi Çözüm ” Kinezyolojik Bantlama Yöntemi”

Genellikle ilaç, fizik tedavi ve bazı egzersiz yöntemleriyle iyileştirilmeye çalışılan boyun ağrıları için son yıllarda birçok uzman yardımıyla etkili çözümler geliştirildi. Özellikle ilaç tedavisini en aza indirgemek ve doğal yollardan iyileştirilmek amaçlanan bu rahatsızlığın tedavisinde şimdilerde kinezyolojik bantlama yöntemine yer veriliyor.

İlk olarak Japonya’da uygulanan ve son yıllarda ülkemizde de oldukça kullanımı olan bu yöntem “Ağrı Bandı” olarak da biliniyor. Tarihi olarak 1988 yılında Seul Olimpiyatlarında da kullanılan kinezyolojik bantlama boyun ağrıları için etki göstermesinin yanında aynı zamanda kas, iskelet sistemi ve sinir sistemi üzerinde de olumlu etki sağlıyor.

boyun

boyun

Kinezyolojik bant yapıştırılan yerde kaldırma etkisi yaparak bu bölgedeki ağrının reseptörlerini rahatlatıyor ve böylece ağrılı kısmın gevşemesine yardım ediyor. Ayrıca bant yapıştırılan kısımda özel hava kanalları sayesinde hareket etmeyi sağladığı gibi duş ve terleme durumlarında deri de kalabiliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir