Erkeklerde İnkontinans (İdrar Tutamama)

Hayatı alt üst eden bu durumla yaşamak zorunda değilsiniz. Eğer sık idrara çıkma ya da idrarı kaçırma gibi problemler ile başınız dertteyse ilk önce belirli birkaç şeyi deneyerek kendiniz test edin. Bu testte başlamadan önce mutlaka bunları not alacağınız bir ajanda ya da not defteri ayarlamanızda fayda var.

İdrar Kaçırma

İdrar Kaçırma

Öncelikle günde kaç dakika ya da saat arayla tuvalete gitme ihtiyacı duyduğunuzu belirlemekle başlayabilirsiniz. Bunun ardından sıvı tüketim durumunuzu gözden geçirin. Gün içinde en çok ne tarz sıvıları tüketiyorsunuz? Yatmadan ne kadar süre önce sıvı alımı yaptınız? Bunları detaylandırdıktan sonra iş hayatınızdaki çalışma şartlarınızı gözden geçirmenizde çok faydalı olacaktır. Ağır kaldırma ya da stresli yaşam idrar tutamama eğilimini arttırmaktadır. Bu sebeple iş yaşamınızı gözden geçirip gerekli notları kaydedebilirsiniz.

Erkeklerde İnkontinans

Erkeklerde İnkontinans

Ne Zaman Doktora Başvurulmalı?

  • Yukarıda saydığımız seçenekler içinde sıvı tüketimini azalttığınız ya da gazlı veya kafeinli içeceklerden uzak durduğunuz halde şikâyetlerinizde azalma görülmediyse,
  • İş hayatınızda ağır kaldırmaktan yana şikâyetiniz varsa veya stres altındaysanız,
  • Şikâyetleriniz her geçen gün artıyor ve bu da daha büyük stres yaşamanıza sebep oluyorsa en yakın zamanda doktora görünmenizde ve aldığınız bu notları kendisine iletmeniz yararınıza olacak ve bu notlar tedavinizde önemli rol oynayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir