Güzellik ve Makyaj Ayrı Düşünülemeyen İki Kavramdır

Yüzyıllardan beri süregelen ve her daim kişiye göre değişebilen bir kavram olan güzellik aynı zamanda içinde birçok farklı kavramı da barındırıyor.

Güzel Görünmek İçin Makyaj Şart mı?

Güzellik için belirlenmiş birkaç madde ve uyulması gereken kurallar gibi belli başlı kriterler yoktur. Zaten güzellik bir kişinin tekelinde olan bir kavram olmadığı için de, bunun en iyi tanımı kendinizi en iyi hissettiğini andır.

Güzellik

Güzellik

Peki, güzellik ve makyaj hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz? Yani siz makyaj yapmadan güzel olunamayacağına inananlardan mısınız yoksa cildinize zarar vermeyecek şekilde yüzünü renklendirerek güzelliğini taçlandırmayı tercih edenlerden misiniz?

Her iki durum için de makyajın zararlı ya da yanlış bir şey olduğunu söylemek mümkün değil sadece önemli olan cildinize uygun olan malzemelerle doğru dokunuşları yapabilmenizdir.

Makyaj

Makyaj

Örneğin sorunsuz bir cildiniz varsa sıkça fondöten ve türevi ürünleri kullanmanıza gerek kalmaz ama özellikle gündüz saatlerinde yanağınıza süreceğiniz hafif bir allık size sağlıklı ve fresh bir görüntü kazandıracaktır.

Güzelliği ve makyajı bir arada düşünürken, bunun gün her saati sizi olduğunuzdan büyük gösteren ağır makyajlar olarak değil, yüz yapınıza ve tabii ki yaşınıza uygun dokunuşlar demek olduğunu unutmamalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.