Hamilelikte Egzersiz Yapmak

Toplumda bazı kadınlar anne olacakları duyduklarında farklı düşünceler içerisinde olurlar. Bu düşüncelerin gereği olarakta hamilik döneminin geneline yakınını yatarak ve oturarak geçirirler.  Anne adaylarında bu düşünce, hamilelik sürecinde oldukça sıkıntılı zamanlar geçirmesini, doğum sırasında da şiddetli ağrı ile doğum yapmasını sağlar. Hamilelik döneminde anne adaylarının kesin olarak hamile egzersizi yapmaları gerekir.

egzersiz

egzersiz

Anne Adaylarının Beslenme Tercihi

Hamilelik döneminde egzersiz yapmak, hamilelik dönemini rahat geçirmenizi sağladığı gibi, kolay doğum yapmanızı sağlar. Gebelik döneminde anne adaylarının tükettikleri besinlere çok dikkat etmesi gerekir.  Taze, vitamin ve mineral dolu besinler tüketmek hem anne adına, hem de bebek adına son derece yararlıdır.  Anne adaylarının günlük olarak en az bir saat yürümesi de gerek anne sağlığı gerekse de bebek sağlığı adına önemlidir.

gebelikte egzersiz

gebelikte egzersiz

Anne adaylarının sorunsuz hamilelik dönemi geçirmesi için dikkatli davranmaları gerekir, daha hamileliklerin ilk aylarından itibaren ağır işlerle uğraşmaması gerekir. Hamilik döneminde egzersiz yapmak, hamilik döneminde alınan kilolardan da kolay şekilde kurtulmayı sağlar.  Yine hamilelik döneminde anne adayları sıklıkla doktor kontrolüne gitmeli ilaç kullanımından kaçınmalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir