Kış Aylarında Hem Koruyucu Hem de Zayıflatıcı Diyet

Soğuk ayların en korkutucu yanı hastalığa kolay mahal vermesidir. Dolayısı ile düzenli beslenme ve düzenli uyku bu sıkıntılı mevsimin olumsuz şartlarından korunmaya yardımcı olacaktır. Bunun için birkaç noktaya dikkat çekmek gerekiyor. Kış günlerinin kısalığından ötürü akşam yemekleri normal düzenden daha geç yeniyor.

diyet

diyet

Akşam yemeklerini geç yemek, yemeklerin eritilmesini zorlaştırır ve hazımsızlığa yol açar. Dolayısı ile çok geç saatlerde yenmemesi gerekir. Ayrıca kivi, domates, kuşburnu, yeşil biber, limon ve maydanoz gibi C vitamini bakımından zengin gıdalar tüketilmesi oldukça önemlidir. C vitaminin koruyuculuğunun yanında, asitli olmalarından ötürü hazmı kolaylaştırıcı etkileri vardır.

zayıflamak

zayıflamak

Sağlıklı Beslenerek Soğuktan Korunun

Maden suyu, taze sıkılmış meyve suyu, ayran gibi sağlıklı içecekler tüketmeye özen gösterin. Maden suyu sanıldığının aksine alkali yapılıdır ve mide özsuyunu korur. Örneğin sıcak su içmek, hem midenin kendi sıcaklığına daha yakın olduğundan koruyucu olur. Yemeğin hazmedilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kuru bitkilerden evde sizin de hazırlayabileceğiniz harmanlardan bitki çayları yaparak vitamin ve minerallerce bünyenizi zenginleştirin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir