Plakadan Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan sigorta sorgulama nasıl yapılır? sorusu bütün araç sahiplerini ilgilendiren bir konudur. Bizde bu yazımızda Plakadan sigorta sorgulama nasıl yapılır? sorusunu ele alacağız. Ayrıca e-devlet üzerinden online sorgulama yapabilirsiniz. Trafik sigortası poliçenizi sorgulamak için başvurmanız gereken adres “turkiye.gov.tr”dir. Tıkladığınız anda e-Devlet kimlik bilgileriniz istenecektir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza başka bir form çıkıyor ve bu forma plaka numaranızı girmeniz yeterli. E-Devlet kimlik bilgilerinizle giriş yaptığınız için diğer tüm detaylar zaten sistemde yer almakta ve herhangi bir ek bilgi istenmemektedir. Plaka verildikten sonra onaylamanız yeterlidir ve talep süreci tamamlanacaktır.

Trafik Sigortası (Poliçe) Nedir?

Makalemizin bu bölümünde trafik sigortası (poliçe) nedir? sorusunu inceleyeceğiz. Bu sigorta türü, devlet tarafından tüm motorlu araç sahipleri için zorunludur. Bu sigorta ile meydana gelebilecek bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararlara karşı bireyleri sigortalayan inşaat sigortası olarak da tanımlanabilir. Trafik sigortası olmadan araç sürmek mümkün olmadığı için zorunlu trafik sigortası olarak da bilinir. Sigorta limit ve garantileri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve mevzuata uygun olarak uygulanır. Ödeme ve fiyatlandırma seçenekleri açısından her sigorta şirketinin kendi poliçesi vardır ve bu poliçe tanımlanmıştır.

Araç Sigorta Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu kısımda Plakadan sigorta sorgulama nasıl yapılır? sorusuna göre araç sigorta borcu sorgulama nasıl yapılır? sorusunu inceleceğiz. Aracınızın kasko borcuna ek olarak, aracınızın tüm yükümlülüklerini tek sayfada ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.Trafik politikası ile ilgili sorularınızı “turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama” adresinden ücretsiz olarak sorabilirsiniz. Ulaştırma Politikası ile ilgili sorular; Bunu plaka ve Tc kimlik numaranız, plaka ve vergi kodunuz veya sigorta bilgileriniz ile yapabilirsiniz.

2022 Araç Trafik Sigortası Ücretleri Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın raporuna göre 2022 yılına kadar kasko tavan fiyatı 5.592 TL, en düşük kasko teminatı 1.302 TL olarak belirlendi. Bir araba için ortalama kasko 1500 TL diyebiliriz. Ancak kasko fiyatları şehirden şehire, aracın yaşı ve fiyatına göre değişiklik göstermektedir.
Bu yazımızda Plakadan sigorta sorgulama nasıl yapılır? sorusunu inceledik. Bunun yanında bu konuyla ilgili bütün bilgileri sizlere sunduk. Umarız sizler için faydalı bir çalışma olmuştur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir