Bebek Giydirirken Bunlara Dikkat Edin

Bebeğinizi giydirip soymak basit gibi görünse de aslında ilk etapta en zor olan detaylardır. Özellikle bebeğinizi ilk defa giydirecekseniz o minik vücuda kıyafeti geçirmek hem sizi hem de bebeği yorabilir. Bebekler ani hava temaslarından hoşlanmayabilirler.

bebek kıyafetleri

bebek kıyafetleri

Bu sebeple bebeğinizi giydirip soyarken mutlaka düz bir zemine yatırmalısınız. Ani Bebek Ölümü Sendromu denilen bir durum mevcuttur. Bu kötü durumlar karşılaşmamak için bebeğinizi giydirdiğiniz ortamın çok sıcak olmamasına dikkat edin. Ilık ortamları tercih edin.

Bebeğinizle Konuşmayı İhmal Etmeyin

Giydirme-soyma işlemi esnasında bebeğinizle sık sık konuşun. Ona ne yaptığınızı mutlaka anlatın. Bebeği nazik ve dikkatli tutmaya özen gösterin. Bebeğinizle kuracağınız temas giydirip-soyarken işinizi kolaylaştıracak ve bu duruma alışmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bebeğinize çok büyük kıyafetler almamaya özen gösterin. Ona tam uyacak uygun kıyafetleri tercih etmenizde fayda var.

kıyafet giydirmek

kıyafet giydirmek

Şayet bebeğiniz prematüre ise vücut sıcaklığı değişimlere ayak uyduramaz. Bu sebeple diğer bebeklere oranla bir kat daha fazla kıyafet almanız gerekebilir. Eğer bebeğinize bir tişört giydirmek istiyorsanız tıpkı bir akordeon gibi boynunda toplayıp ardından bebeğin kafasından yavaşça geçirin. Sonrasında vücuduna doğru indirin.

Eğer bir bebeği arkadan bağlamak –kapatmak gerekiyorsa bebeği nazik bir şekilde yüzükoyun yatırın ya da sizin desteğiniz vasıtası ile oturmasına yardımcı olun. Yine aynı şekilde kıyafeti çıkarırken çıtçıt ya da bağı tamamen çıkardıktan sonra soymaya başlayın. Bu noktada acelesi davranmayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir